Filmy uczeń, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uczeń, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia ta zaczyna się od małego epizodu rozgrywającego się w pociągu. W składzie bagażowym konduktor zauważa, że z jednego kufra wycieka krew. Jak się później okazuje jedna z pasażerek przewoziła w nim poćwiartowanego męża i jego kochankę... Fabuła przeskakuje o kilkanaście lat i akcja rozgrywa się w małym, angielskim miasteczku. Rodznia Goodfellow przeżywa mały kryzys. Ojciec rodziny, pastor Walter cały czas poświęca na sprawy parafii, w wyniku czego zdradza go żona. Ich córka codziennie zmienia chłopaka, a syn jest strasznym nieudacznikiem. Wtedy w ich życiu pojawia się tajemnicza niania Grace, która usiłuje zażegnać ich problemy i jak się potem okazuje nie robi tego bez powodu.
Rob podczas szkolnej imprezy roznieca ogień w bibliotece. Za karę musi odpracować kilkanaście godzin przy zniszczonych książkach. Przypadkowo odnajduje wśród nich legendarną Księgę Miłości, w której spisano porady o najlepszych metodach podrywu i zaliczania panienek. Chłopak dzieli się księgą z dwoma swoimi najlepszymi kumplami. Szybko okazuje się, że rady są naprawdę skuteczne.


Wybory

6,4
Jest jeden powód, dla którego prymuska Tracy Flick (Reese Witherspoon) zdecydowała się kandydować na prezydenta szkolnego samorządu: musi mieć wszystkie nagrody i wyróżnienia, jakie znajdują się w jej zasięgu. Ma jednak pecha, bowiem jej wychowawca Jim McAllister (Matthew Broderick) przejrzał ją na wylot i do startu w wyborach namawia szkolnego gwiazdora fudbolu Paula Metzlera. Wyprowadzona z równowagi Tracy niszczy plakaty swego przeciwnika, a wychowawca jest pewien swego sukcesu. Czyżby zapomniał, że ma do czynienia z upartą Tracy, która łatwo sie nie podda...
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Akcja serialu rozgrywa się w jednej z warszawskich kamienic, w latach 60. XX wieku. Głównymi bohaterami są dwie zaprzyjaźnione rodziny – Jankowscy i Kamińscy – a każdy odcinek jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu z ich codziennego życia.
Akcja przenosi widza do roku 1964 na tereny katolickiej szkoły w Bronxie. Uczelnią zarządza surowa i wierna zasadom siostra Alojza (Meryl Streep). Jej przeciwieństwem jest uczący w szkole koszykówki, beztroski ojciec Flynn (Philip Seymour Hoffman). Z czasem niechęć Alojzy do Flynna narasta, zwłaszcza gdy dowiaduje się, że jeden z jej uczniów spotyka się z księdzem. Alojza oskarża Flynna o molestowanie seksualne.
Greg zaczyna naukę w gimnazjum. Razem ze swoim kumplem Rodrickiem chcą stać się sławni i zapisać się w szkolnych księgach. Gregowi wydaje się, że przyczyną ich ciągłych porażek jest Rodrick, lecz to on zaczyna być szkolną gwiazdą, a Greg staje się nielubiany.
Walter Black (Mel Gibson), posiadacz fabryki produkującej zabawki, od dawna znajduje się na krawędzi załamania nerwowego. Nie pomagają ani leki przeciwdepresyjne, ani konsultacje u lekarzy i psychoanalityków, ani wyspecjalizowana literatura, ani alkohol. Biznes jest w upadku, rodzina na granicy rozpadu, zagrożona reputacja. By nie niszczyć życia innym, Wolter przenosi się do hotelu, ale tam nie może sobie poradzić z samotnością. W rozpaczy postanawia skończyć z życiem, lecz od fatalnego kroku zatrzymuje go… zabawka.
Wyreżyserowana przez Davida Bowersa (Astro Boy) druga z ekranizacji serii bestsellerowych, wydanych także w Polsce książek dla dzieci Jeffa Kinneya o niesamowitych perypetiach obdarzonego oryginalnym poczuciem humoru nastolatka, który zmagania ze światem opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…